Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

V úterý 26. 10. jsme se v rámci výtvarné výchovy připravovali na letošní Halloween.

Halloween je lidový svátek, který má původ v Irsku a nejvíce je oslavován v zemích, kde se mluví anglicky. Symbolem tohoto svátku je vyřezávání dýně se zapálenou svíčkou. I na naší škole se začíná pomalu stávat tradicí, že si žáci nosí do školy dýně různých tvarů a velikostí. Každý žák si přeje, aby právě jeho dýně byla originální. K tomu nám stačil pouze ostrý nůž (jen u některých dětí 🤣), lžíce (u všech dětí) a fix na předkreslení. Že dlabání a vyřezávání je opravdu fuška se přesvědčili všichni. Výsledek stál ale za to. Dýně se postupně proměnily ve strašidelné i legrační obličeje, které ozdobily prostory naší školy.

Výsledek posuďte sami.

Print Friendly, PDF & Email