Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Měsíc listopad byl u Ještěrek velmi pestrý. Na začátku měsíce jsme si připomněli svátek zemřelých. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi Dušičkami a Halloweenem a z dýní jsme si vyrobili strašáky.

Další týden jsme se vydali stezkou za svatým Martinem, který za námi dorazil do lomu Slávka. S nadšením jsme očekávali první sníh, který s sebou bohužel nepřivezl. Nám to ale nevadilo, protože jsme se sněhu přece jen dočkali. A stihli jsme postavit i první sněhuláky.

Také jsme navštívili turnovské divadlo a se zájmem zhlédli muzikálové představení Obušku z pytle ven. V dalším týdnu jsme využili větrného počasí a vyrazili jsme pouštět draka, kterému se ze začátku moc vzlétnout nechtělo, ale nakonec vyletěl až do oblak. Poté jsme absolvovali první dvě lekce bruslení v Lomnici nad Popelkou. Začátky nebyly snadné a neobešly se bez pádů, ale na druhé lekci už byly vidět pokroky. Na konci měsíce nás ve školce navštívili pejsek Gucci a jeho panička Kačka z programu Bezpečný pes, kteří nás naučili, jak se správně chovat k pejskům a jak se před nimi bránit. Listopad utekl jako voda a my už se nemůžeme dočkat, co zažijeme v prosinci.

Nakonec bychom chtěli velmi poděkovat paní Škaloudové, paní Jirmanové, paní Buškové, paní Damaškové, paní Vovsové, paní Jírové a paní Srnové za krásné výrobky, jejichž výrobou nás podpořily na vánočních trzích.

                  

Print Friendly, PDF & Email