Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Ve čtvrtek jsme se sešli v Malířově zahradě, abychom pomohli smutné princezně najít její poztrácené korále. Naštěstí přišlo pomocníků víc než dost. Nebylo to ale vůbec jednoduché! Vždyť se princezně korále rozutekly do všech koutů…

Na děti čekala pohádková stanoviště, na kterých plnily různé úkoly. Vyzkoušely si, jestli poznají po hlase svoji maminku a nebo zda se nechají zlákat zlým vlkem jako sedm malých kůzlátek. U Rumcajse si děti otestovaly, jakou mají mušku. V perníkové chaloupce si nazdobily perníky, že by jim je mohla závidět i ježibaba! U Šípkové Růženky si děti procvičily svá ohebná a mrštná těla a zkusily si prolézt trnitými keři bez jediného škrábnutí. A Sněhurka? Ta si pro děti připravila porovnávání svých kamarádů trpaslíků podle velikostí a barevných čepiček. Korále se zakutálely také k pejskovi a ke kočičce! Ti si pro děti připravili třídění zdravých a nezdravých přísad do dortu a také šití záplaty, aby pejsek nemusel chodit s dírou v kalhotách. A nakonec se v lese schovávala Červená Karkulka, která dětem tak trochu zamotala hlavu a vyzkoušela, jakou mají paměť a zda si vzpomenou, co vše nesla ve svém košíčku.

Když děti zvládly splnit všechny úkoly, posbíraly poztrácené korále a vyplnily svoji hrací kartu, mohly se konečně vydat za princeznou, která na ně již netrpělivě čekala. Nalezenými korálemi udělaly  princezně velikou radost! Nakonec princezna děti za jejich pomoc odměnila a pozvala je na královskou hostinu, na kterou se děti již velmi těšily. Ještě jednou děkujeme všem maminkám, které nám s královskou hostinou pomohly!!!

Počasí nám přálo a pomocníků bylo dostatek. Dětem se v pohádkách líbilo, hostina se snědla a princezna byla opět veselá, že má zpět své korále. Co víc si přát – než tento šťastný konec.

 

Print Friendly, PDF & Email