Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Jako každoročně, i letos jsme pro naše Berušky a školáky měli připravenou dopravní výchovu. A i letos to bylo rozdělené do dvou částí. Berušky v úterý 5. června vyrazily na dopravní hřiště do Turnova, kde jezdily na skautském ostrově pod vedením instruktorů ze Žluté ponorky. A protože je třeba vždy a vše pořádně zopakovat, v pátek 8. června vyrazily Berušky na fotbalové hřiště v Tatobitech, kde pro ně bylo připravené cvičné hřiště od MDDH Svišť.

Školáci na hřiště nastoupili hned po odchodu Berušek (Berušky ale tentokráte neodešly pryč, ale střídavě si hrály na druhé polovině hřiště a střídavě se i zapojovaly do výuky školáků:-)) a zůstali tu až do dvou hodin. Na začátku se rozdělili do tří skupin a postupně vystřídali čtyři stanoviště – zdravovědu (některé namaskované rány vypadaly opravdu věrohodně), dopravní výchovu, jízdu zručnosti a techniku kola. Poté se všichni naobědvali – paní kuchařky nám poslali sekanou až na hřiště, abychom neztráceli zbytečně čas:-), a začalo se jezdit podle pravidel silničního provozu včetně semaforu, železničního přejezdu a policisty.
Po skončení všech aktivit každý školák – cyklista dostal pár drobností na památku. Celé poučné dopoledne se nám moc líbilo a odnesli jsme si z něho spousty nových poznatků a užitečných zkušeností. 

Vendula Zunová a Pavel Vaněk

Print Friendly, PDF & Email