Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Rok se s rokem sešel a do naší školy přilétl drak Mraklák. Celý měsíc si tu s námi hrál, pozoroval šramot po školních chodbách a možná, že se naučil i něco nového.

Minulý týden si Berušky s rodiči přišli jednoho papírového dráčka vyrobit, aby mohli Mrakláka vyprovodit k dlouhé cestě do pohádkové země. Nejdříve byla práce pro maminky a hlavně tatínky, protože dřevěné latičky byly potřeba naměřit, nařezat a pořádně upevnit tak, aby vzniklo tělíčko draka. Dráčka si každý oblékl do papírového obleku, na který Berušky namalovaly veselé obličeje.

Jakoubek s Amálkou oblékli dráčky do papírově obrázkových šatů, Honzík s tatínkem na draka namalovali krásného dinosaura, Emilka s maminkou svého draka vyzdobily pruhovanou košilkou, Barunka s Klárkou uvázaly na své barevné kamarády střapaté vlásky a dlouhé ocásky. Všichni draci, byli krásní a plní úsměvů. Proto ve čtvrtek, 12. 10. jsme naše barevné kamarády vzali na kopec, kde jim vítr propůjčil křídla a dovolil jim, za šelestu barevných listů, vyprovodit draka Mrakláka do, nám tak blízké kouzelné pohádkové říše. Za rok se budeme znovu těšit na pohádkový dračí úsměv. 


Vendula Zunová

Print Friendly, PDF & Email