Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Ve čtvrtek 21. prosince jsme se všichni sešli v krásném prostředí tatobitského kulturního domu na tradiční vánoční besídce pro rodiče a přátele školy.
Besídka začala úderem čtvrté hodiny úvodním slovem ředitele školy. Po krátké zdravici již jeviště patřilo Beruškám, které si připravily pásmo s názvem Podzim. Po Beruškách nastoupili školáci s první částí básniček a koled a tanečním vystoupením I. třídy „Sněhulák“. Když školáci odešli, opět přišly Berušky, tentokrát s pásmem básniček a písniček o zimě. Že se ve škole pouze neučíme, dokázaly členky zájmového útvaru zumby pod vedením paní Ladislavy Šebkové a poté opět zarecitovali a zazpívali školáci.


A besídka pomalu gradovala. Berušky si pod režisérským vedením paní učitelky Zunové pro rodiče připravily zpívanou pohádku „Broučci“, kdy jeviště zaplavila spousta malých, roztomilých čmeláčků, ale dostalo se i na Mrak, Sluníčko či Kroupu :-). Beruškám se vystoupení moc povedlo a následoval veliký potlesk:-) 
Berušky vystřídali školáci a na písničky z filmu Pomáda zatančili krásné vystoupení, které také sklidilo veliké ovace přítomných rodičů 🙂
A následovalo finále. Po koledě od školáků přišly na jeviště opět i Berušky a všichni společně zazpívali krásnou písničku Čas vánoční.
A pak už jen následoval dlouhotrvající potlesk 
Na závěr už jen pan ředitel poděkoval všem, kteří se o zdárný průběh besídky zasloužili (osvětlovač Stanislav Vaněk, zvukař Zdeněk Zuna, doprovodná kytara Miroslav Kazda, video Lenka Roštejnská a Obec Tatobity v čele s paní starostkou Lenkou Malou) a pak následovalo závěrečné přání všeho dobrého v novém roce 2018.
Doufám, že se všem přítomným vystoupení líbilo – já jsem byl velmi spokojený a dík patří nejen paním učitelkám, ale zejména dětem – za vzornou kázeň a bezvadné vystoupení. Již se všichni těšíme na příští rok a na další akce s touto výbornou partou.
PS: Půjde-li vše podle plánu a nezradí-li nás technika, vznikne díky paní Lence Roštejnské vzpomínkové DVD 🙂 

Print Friendly, PDF & Email