Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Jako již každoročně i letos jsme na začátku školního roku vyrazili na Výlet za poznáním (sama sebe) – letos jsme opět zamířili do Hejnic do Mezinárodního centra duchovní obnovy.
Cílem Výletu za poznáním je začlenit nové prvňáky do školy a průběžně plnit plány environmentální výchovy a minimálního preventivního programu.
Po celé tři dny jsme proto soutěžili, hráli si, plnili různé úkoly a vyplňovali testy. Počasí bylo letos proměnlivé, ale i tak jsme splnili vše, co jsme si předsevzali. 
Ve středu jsme se po ubytování a obědu vydali na krátký výlet – přes Lázně Libverda jsme vyšli až k Obřímu sudu, kde jsme s úsměvem a první hrou přečkali dešťovou přeháňku, podívali se do místního minizoo a přes kolonádu jsme se před večeří vrátili zpátky do Hejnic. Po návratu jsme povečeřeli a přesunuli jsme se do auly, kde jsme hráli Riskuj a moc jsme se při tom pobavili. Pak už jsme se uložili do postýlek a těšili se na celodenní výlet:-)


Ve čtvrtek ráno jsme nafasovali balíčky s obědem a vyrazili objednaným autobusem na Smědavu. Letos už jsme trefili správnou bránu, a tak jsme dorazili přes Černou Smědu na Paličník. Počasí nám však nepřálo, bylo mokro, takže na vyhlídku jsme se neodvážili. I tak byl ale výhled na Hejnice kouzelný.
Po návratu jsme chvíli hráli hry v parku a po večeři jsme se opět přesunuli do auly a opět soutěžili. 
Páteční ráno jsme vyplnili závěrečnými hrami a vyhlášením výsledků.
Cíl Výletu se nám tak podařilo splnit bezezbytku – děti dávaly při soutěžích pozor, prvňáci se takřka bez problémů začlenili mezi své starší spolužáky a všichni si užili tři dny v příjemném prostředí. Chování všech účastníků Výletu bylo letos na jedničku s hvězdičkou – starší spolužáci pomáhali mladším, nikde se nikdo příliš nehádal a vulgarita zmizela kdesi v nedohlednu. Jen tak dál:-)
Nakonec bych chtěl poděkovat paním učitelkám za stálý úsměv a neskutečnou vitalitu, se kterou se po celé tři dny staraly o naše děti. 

Print Friendly, PDF & Email