Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

První měsíc v novém roce je dávno za námi a naše děti za tu dobu udělaly dohromady minimálně 300 uzlíků a sem tam nějakou kličku. Věnovali jsme se řemeslům a povídali si o tom, co bylo dříve a dnes už není a jak byla dlouhá cesta od vaření na ohni, na kamnech až k dnešním elektrickým troubám. Skrývá se v naší třídě nový vynálezce nebo objevitelka? Děti vědí, co dělají zvířata v zimě a jaké máme zimní sporty. Řeč přišla i na medaile – ta „hnědá“ hned po stříbrné – ta je prý také dobrá. Přivítali jsme s dětmi ve třídě novou kamarádku Xuky. Dočetli jsme dětem knihu Medovníček detektivem a do čtenářského deníku nám přibyly zápisky několika příběhů. Děti měly možnost dopodrobna prozkoumat útroby našeho třídního klavíru a zjistit tak, že klavír má struny a kladívka. Díky počasí jsme mohli dosyta bobovat, postavit si bunkr a udělat nespočet kuliček a andělíčků. Měsíc jsme zakončili povídáním si o dopravních prostředcích, značkách a nástrahách na silnici. Není zebra jako zebra .

Eliška Čapková

Print Friendly, PDF & Email