Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Čarodějnická stezka odvahy….
Ahoj, určitě víte, že proběhl slet všech čarodějnic po celém světě. I u nás v Tatobitech se pár čarodějů a čarodějnic potkalo na stezce plné dobrodružství a odvahy. Nevíte, co to znamená? Tento den i noc se jmenuje Filipojakubská a na všech kopcích široko daleko se slétávají čarodějnice z celého tatobitského okolí, aby se domluvily, jak budou další rok škodit lidem. Naštěstí už víme, jak na ně. Čarodějnice se bojí ohně. Proto i naše stezka byla plná úkolů, které nás dovedly až k samému ohni.
Cestou necestou na nás čekala ve svém domečku Ježibaba s velkým frňákem, hrbem na zádech a zamračeným výrazem, který byl tak tajemný, až se nám zastavil dech. Děti se zpočátku velmi zalekly, ale po chvilce zjistily, že Ježibabka není tak zlá, jak vypadá na první pohled. Ty nejodvážnější se nebály a podaly babce ruku. Nakonec jsme se rozloučili společnou písničkou….
„Ježibaba s ježibabou,
Na kopečku za Jihlavou,
Radily se radily, jak by nejlíp řádily.
Na stezce si děti měly možnost vyzkoušet let na koštěti, sbírání pavouků, vaření lektvaru a jiné pestrobarevné úkoly, které všechny splnily a dostaly se až do samotného cíle. V samotném cíli na ně čekalo překvapení, v podobě opékání špekáčků a hledání pokladu, který jim tam zanechala samotná náčelnice čarodějek.
Celý den se vydařil i díky pěknému počasí a nadšení v dětských očích, jak u Berušek tak u Ještěrek.

 

Print Friendly, PDF & Email