Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Jako každý rok, tak i letos jsme se na začátku nového školního roku vydali na Výlet za poznáním (sama sebe). Ve středu 7. 9. 2022 jsme opět vyrazili na horskou chatu Bára na Benecku. Cílem Výletu za poznáním je začlenit nové prvňáky do školy a průběžně plnit plány environmentální výchovy, minimálního preventivního programu a výchovného poradce. Po celé tři dny jsme proto soutěžili, hráli si, plnili různé úkoly, výletovali  a učili se, jak se máme k sobě navzájem chovat, pomáhat si a spolupracovat při soutěžích a hrách.

Ve středu ráno jsme se sešli všichni u školy a objednaným autobusem jsme vyrazili na Benecko. Po ubytování si děti chvíli pohrály na hřišti, a pak nás čekal výborný oběd. Po krátké polední pauze jsme se opět sešli před chatou a rozdělili děti do družstev. Kapitánkami byly naše páťačky – Bára, Nikča a Maruška. A plni energie jsme si vyšlápli na rozhlednu Žalý. Cestou děti hrály hry. Kdo chtěl, vystoupal s paními učitelkami nahoru na rozhlednu. Nakonec děti utvořily ze svých těl sluníčko, jako pozdrav pro rodiče. Po návratu na chatu jsme si ještě zahráli několik her a vyčerpaní a hladoví  se pak pustili do večeře. Nechyběl ani večerní program – hra Riskuj! Pak jsme se uložili do postýlek a bez vzlykání a stýskání spali až do rána.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na celodenní výlet po okolí a po cestě jsme hráli různé hry a hledali houby. Bohužel, letos jsme moc hub nenašli. V lese měly děti za úkol vytvořit něco z okolních pařezů. S tímto úkolem se popraly statečně, a tak nám vznikl lesní domek, skřítek a zmenšenina lesa. Můžete si vše prohlédnout na fotografiích. Opět jsme chtěli zpět na Báru vyrazit „zvířátkovou“ stezkou, ale  počasí nám nepřálo a my jsme se museli vydat rychle nejkratší cestou, protože začalo bouřit a poprchávat. Naštěstí jsme dorazili ještě před největším „slejvákem“ na chatu a nezmokli. A jelikož pršelo a pršelo, odehrával se další program uvnitř. Děti dostaly za úkol nacvičit a zahrát pohádku a také složit básničku o našem výletu. Všechny tři týmy si vybraly Červenou Karkulku. Před večeří jsme ještě hráli a soutěžili. Po večeři děti čekala hra „Sázky na rekordy“ a ještě několik dalších her. Do postýlek šli všichni příjemně unavení a hned usnuli.

V pátek ráno už následovala jen výborná snídaně, závěrečné štafety a vyhodnocení výsledků. Všechna tři družstva vytvořila príma partu. Samozřejmě vítěz může být jen jeden. Není však důležité zvítězit, ale zúčastnit se 🙂 Důležité je, že se děti bavily, že se učily i jinou formou, než většinu roku, že nikdo nebyl na nikoho ošklivý a starší žáci bez nápovědy pomáhali mladším, že po tři dny vládla dobrá nálada, všichni si to užili a všichni jsme se ve zdraví vrátili domů.

Hotel Bára

tým Bára

Přijeli jsme na Báru,

jsme tu všichni rádi,

protože jsme kamarádi,

máme se tu rádi.

 

Učitelé nás mají rádi,

jsou s námi i kamarádi,

hrajeme různé soutěže,

přibývají zátěže.

 

Ředitel nám vysvětluje,

učitelka zachraňuje,

druhá zase připravuje

různé hry a soutěže.

 

Zítra už zas odjíždíme ,

byli  jsme tu rádi,

loučíme se s kamarády,

pojedeme domů rádi.

 

HOTEL BÁRA

SKUPINA MARIE

Přijeli jsme na Báru v bílém kočáru

a usmáli se na Máru.

 

Šli jsme na Žalý

a zjistili jsme, že máme nohy malý.

 

Druhý den jsme šli na výlet.

Začali jsme hodně kvílet

a z toho jsme začali i šílet.

 

Výlet na Báru

Skupina Niky

Chata Bára je krásná,

Obloha byla do teď jasná.

Máme vážně super tým,

A teď musíme vymyslet rým.

 

Včera jsme vyběhli na Žalý,

a zvládli to i ti malí.

Bodíky se pořád strhávají,

za to, že pozor nedávají.

 

Snažíme se bojovat ze všech sil,

a už jsme ušli pár mil.

Odměna nás čeká sladká,

a doma už nás vyhlíží matka.

 

 

Print Friendly, PDF & Email