Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity, příspěvková organizace

Neděle 2. září – Den D pro naši vesnici.

V neděli ráno jsme se probudili do ubrečeného rána a mne polilo horko. Dnes je Den D a takto nám to začíná😞 Celý týden jsme se školáky i Beruškami trénovali na dnešní den a nakonec to vypadá, že budeme muset vyměnit „suchou“ variantu za „mokrou“. No, uvidíme, jak se vše ještě vyvrbí, ale času už moc nezbývá… Přesto nás naděje a víra neopustily a všichni jsme věřili, že nakonec všechno dobře dopadne😉

V sedm hodin ráno jsme se se školáky sešli na sále, abychom ještě doladili závěrečné detaily a mohli se směle pustit do soutěže o Vesnici roku. Program byl jasný – naši školáci se převtělí do rolí nás dospělých a pokusí se prezentovat naši obec svýma očima. Vznikly básničky, které charakterizovaly jednotlivé spolky, do čela se postavila mladá paní starostka a sekundoval jí kamarád – místostarosta. Všichni to pojali naprosto zodpovědně, a tak úderem osmé hodiny mohla zahájit svoji řeč k desetičlenné komisi „nová“ paní starostka. A pak už to běželo jako po drátkách. Pan místostarosta komisi provedl jednotlivými spolky a jejich zástupci je odprezentovali. A jelikož je v obci patnáct aktivních spolků, do celé této „hry“ se zapojili takřka všichni školáci. Moc vám děkuji, byli jste opravdu výborní👏 Velice si vašeho přístupu vážím a věřím, že i vy budete na tuto akci vzpomínat v dobrém a čas, který jste nám věnovali o prázdninách, nebudete považovat za ztracený😉

Jenže na programu byly ještě Berušky. A jejich Včelí medvídci. S paní starostkou jsme si usmysleli, že divadlo přesuneme ven a celé to zahrajeme na školní zahradě. Z hradu na školní zahradě se stalo jeviště a celé jsme to poctivě v týdnu zkoušeli a „mokrou“ variantu jsme si nepřipouštěli. Vždyť celé prázdniny bylo krásně a sluníčko nám každý den ukazovalo svoji přívětivou tvář🙂 Jenže ráno bylo tak ubrečené🙁 Ale to bychom nebyli my, abychom si neporadili😀 Poprosili jsme potají sluníčko, aby nás nenechalo na holičkách a pomohlo nám důstojně reprezentovat naši školku v této soutěži. A jelikož jsme prosili moc, sluníčko se ustrnulo a vykouklo na nás😉 Na školní zahradě se tak hrad proměnil mávnutím kouzelného proutku v lípu, všechny rekvizity byly na svém místě a mohlo se začít. A Berušky opravdu nezklamaly. Všichni přítomní nevěřícně koukali, co ti naši malí caparti dovedou😀 Představení se opravdu povedlo a dlouhotrvající potlesk komise i přítomných diváků byl sladkou odměnou pro Berušky i paní učitelky🙌🙌🙌

Pevně věřím, že naše dvě vystoupení přispěla k dobré prezentaci obce na celorepublikové úrovni, že si komise naše vystoupení zapamatuje a v celkovém hodnocení se tak jako obec neztratíme a za čtrnáct dní si z Luhačovic přivezeme nějaké to ocenění😀

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří celé prázdniny nezaháleli a přiložili ruku k dílu – školákům (i když páťáci už nejsou vlastně „naši“, ale věřím, že srdcem „naši“ zůstanou i nadále😀) za to, že i o prázdninách měli chuť škole pomoci, Beruškám (i když hlavní postavy vlastně také už nejsou Beruškami, ale školáky – a já jsem moc rád, že je zítra budu moct přivítat poprvé ve školní lavici a budu věřit, že nadšení ze školky si přinesou i k nám do školy😉) za neutuchající úsměv a dobrou náladu, paním učitelkám ze školky i školy za organizaci, rodičům za trpělivost a v neposlední řadě všem, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli nám zúčastnit se takovéto krásné akce.

Moc vám všem děkuji a věřím, že i nadcházející školní rok bude tak usměvavý a naplněný zážitky a že naše škola si právem zaslouží nejen vaši pozornost. Já osobně jsem moc pyšný na to, že můžu stát v čele tak výborné party – děkuji👍

Pavel Vaněk

 

Print Friendly, PDF & Email