Vesnice Libereckého kraje roku 2018

Vážení zájemci o naše družstvo, soupisku, tabulky s výsledky,  rozpisy utkání, statistiky a další najdete na níže uvedeném odkazu.

Okresní hokejová liga Jičín (jhl-nere.cz)

HC TATOBITY – hokejový oddíl- sezona 2021-22

Jelikož v letošním roce uplyne už 5 let od nápadu a založení hokejového klubu v Tatobitech, krátce bych Vás rád seznámil s činností tohoto spolku.

V létě 2017 došlo v Restauraci u Studničků k založení našeho spolku . Kromě mé osoby se staly zakládajícími členy Robert Prokůpek, Marco Kyncl,  Rosťa Mazánek, Jakub Jirman, Jakub Doskočil, Jakub Malý.

Domluvili jsme se, že začneme hrát Okresní přebor – LHL Svijanské nápojky na ZS v Lomnici nad Popelkou ze dvou důvodů. Polovina zakládajícího týmu byla od Jičína/Hořic takže kvůli vzdálenosti, dále proto, že většina hráčů hraje v Turnově za jiné týmy Turnovskou ligu.

Postupem let se náš tým tým prošel proměnou a zkvalitnil se, takže dnes kromě klanu Malých, dále místních hráčů z Tatobit a okolí hrají v našem týmu takové hokejové legendy z Rovenska jako například Tomáš Vágenknecht, Jirka Groh, Honza Stantejský. Dále byl postupem času tým doplněn o dá se říci nejlepší hráče z Turnovské ligy Milana Majdiče, Romana Knížka, Petra Brože, abychom mohli konkurovat nejlepším týmům ve stále se zkvalitňující se se týče hokejové úrovně Lomnické hokejové lize.

Hokej je sport finančně nákladný, větší část nákladů si hráči financují ze svých prostředků sami. Naším největším sponzorem kterému patří velké díky za chod týmu je Komerční Slévárna šedé a tvárné litiny Kyncl Turnov. Dále také tímto děkujeme za podporu naší obci Tatobity. Za naše krásné žlutočerné dresy vděčíme sponzorovi z Jablonce n/Nisou ala Jakubovi Jirmanovi.  Velké díky patří za vedení financí klubu našemu finančnímu hospodáři Nicol Kyncl. V neposlední řadě musím poděkovat L.Malé/H.Láskové za sponzoring co se týče praní a přípravy dresů k jednotlivým utkáním.

V letošním bohužel opět covidovém roce do LHL v Lomnici nastoupilo pouze 5 týmů, hrálo se 4 kolově, první 4 týmy sehráli semifinále na dvě vítězná utkání, následně boj o 3.místo nebo finále.

K překvapení všech náš tým HC Tatobity, který skončil po základní části na 4.místě porazil na dvě vítězná utkání 1. tým tabulky ZEOS Lomnici n. Pop. a postoupil do historického finále.

Ve finále, hraném opět na dvě vítězná utkání jsme až po samostatných nájezdech podlehli týmu HC JILEMNICE a skončili na krásném 2.místě LHL! Nezapomenutelné jsou naše závěrečné hodnotící výroční schůze, které se konají pravidelně na konci každé sezóny.

Tým HC TATOBITY po jednom z vítězných letošních utkání  

20211214_195940.jpg (~4,2 MB)

 

20.11.2022                                                              Za HC TATOBITY

                                                                                   Jiří Malý – prezident spolku

                

Tabulka

Rozpis zápasů